LOADING

Type to search

בריטניה דה-לגיטימציה

הודעה רשמית של הלייבור מעידה על חששות שהמפלגה ניסתה למנוע חקירה בנושא האנטישמיות

Share
מקור: thejc

אימייל שהגיע לידי JC מאשר כי פקיד בכיר של הלייבור הציע ייעוץ על הפסקת החקירה בנושא הנאטישמיות באמצעות שימוש בכתובת דוא”ל השייכת לאיחוד המאוחד של לן מקלוסקי.

ייתכן כי מקרים אחרים נדונו מחוץ לשרתי הדואר האלקטרוני של הלייבור כאמצעי למנוע בדיקה עתידית.

בדואר האלקטרוני שראה ה- JC, אנדרו מארי, היועץ המדיני הראשי של ג’רמי קורבין, התערב במקרה שבו חבר הלייבור עמד בפני השעיה לאחר שהכחיש שציורי הקיר הידועים במגדל המלטס ובהם נראים בנקאים יהודים, היו אנטישמיים.

באמצעות כתובת המייל של Unite the Union, חבר המפלגה הקומוניסטית לשעבר של בריטניה, מר מוריי, דחה החלטה של פקידי מפלגת הלייבור להשעות את הפעיל, וטען כי אי-הסכמה על טבעו של ציור הקיר, שעליו ניסה מר קורבין להגן, לא היה אנטישמי.

המייל נשלח ללורה מאריי, בתו, שעומדת כעת בראש מחלקת התלונות של הלייבור; קארי מרפי, ראש מטהו של מר קורבין וחבר קרוב של מר מקלוסקי; ו Seumas Milne, מנהל מחלקת התקשורת של הלייבור.

מר מוריי הועבר זמנית לתפקיד אחר אצל מנהיג האופוזיציה מ- UNITE ומשמש שם כמנהל לשכה של מר מקלוסקי, המזכיר הכללי.

מקורות בלייבור סבורים כי דיונים זהים התקיימו בכתובות אימייל שלא שייכות למפלגה, כטקטיקה מכוונת כדי למנוע בדיקה עתידית.

מקור בכיר בלייבור אמר ל- JC כי קיים חשש כי “מספר רב” של מקרים אנטישמיים בהם מעורבים חברי מפלגת הלייבור נדונו על ידי חברי הוועד העליון של המפלגה באמצעות כתובות דוא”ל השייכות ל- UNITE.

המקור אמר: “נראה כי דיונים נבושא מקרים רבים של אנטישמיות בלייבור התקיימו במאצעות כתובות דואר אלקטרוני הקשורות ל- UNITE THE UNION.

“בעוד שחלקם כללו מעורבות של חברי הלייבור בכתובות דוא”ל המקושרים למפלגה, יש כמובן חשש כי ייתכן שמקרים מסוימים נדונו באופן פרטי מחוץ לכתובת הדוא”ל של הלייבור בין חברי מפלגה אשר השתמשו גם בכתובות דוא”ל של UNITE.

“ממה שאני יודע, אנחנו יכולים לדבר על כמות גדולה, ולא רק על כמה הודעות דוא”ל בודדות.”

המזכירה הנוכחית של הלייבור, ג’ני פורמבי, היא בין אלה שעבדו בעבר ב- UNITE, שבה שימשה מנהלת פוליטית ומזכירה אזורית של אזור דרום מזרח. ראש הצוות של מר קורביין, קארי מרפי, קשור אף הוא ל- UNITE.

הגילוי של JC על השימוש בכתובות דוא”ל חיצוניות לניהול דיונים במקרים של אנטישמיות בלייבור, עלול לגרום לכך שוועדת השוויון וזכויות האדם תרחיב את היקף החקירה שלה ותדרוש ממר מק’קלסקי למסור ראיות הנוגעות לבדיקת הוועדה.

EHRC אישר בסוף השבוע שעבר: “יש לנו את הכוח לאלץ את מפלגת הלייבור לגלות כל מידע רלוונטי עבורינו”.

כל ניסיון להעלים מידע רלוונטי ייחשב למעשה פלילי.

בדוא”ל שקיבל JC, כותב מר מוריי כי הוא “לא בטוח” בנוגע להחלטתו של סם מתיוס, לגבי מקס טסקר, פעיל לייבור ו”קול יהודי למען הלייבור” .

עדויות שהוגשו למפלגה הראו כי מר טסקר כתב גם הודעות טוויטר המקשרים את ISIS לישראל והאשים חברי פרלמנט מטעם מפלגת הלייבור הקשורים לקבוצת PROGRESS המתונה על כך שהם “נוטלים שוחד מממשלת ישראל”.

מר טסקר גם כתב כי סגן ראש הלייבור טום ווטסון הבטיח “ללובי הציוני את תמיכתו המוחלטת בישראל”.

מר מוריי כתב כי “אין הסכמה בין האנשים על ציור הקיר שאינו אנטישמי כשלעצמו”.

הוא הוסיף: “הייתי חושב כי החקירה ללא השעייה בשלב זה עשויה להספיק”.

לא ברור האם נערכה אכן חקירה כנגד מר טסקר.

פיטר מייסון, המזכיר של תנועת הלייבור היהודית, אישר כי ארגונו יגיש ל- EHRC למעלה מ -100 עדויות המתארות התנהגות אנטישמית לכאורה בלייבור.

JLM, המיוצגים על ידי משרד עורכי הדין היוקרתי Mischon de Reya, עשויים לשחק תפקיד מפתח בחקירה של הוועדה. “הם לא צריכים להתייעץ איתנו, אבל בהתחשב בחומר שסיפקנו להם וכל מה שנמשיך לתת להם, מאוד לא סביר שלא יתייעצו איתנו”, אמר מייסון.

מקורות בלייבור אמרו כי המיילים המוזכרים נשלחו בתקופת המעבר בין מזכירים כלליים, כאשר הצוות הקודם בחר לבקש עזרה מכמה עובדי המפלגה בלשכת המנהיג, כולל אנדרו מארי, בתוקף היותו עובד.

בהתייחסות לטענה ש-UNITE מעורבת במקרים, אמר דובר הלייבור: “זה חסר בסיס. רק עובדים, NEC וחברי NCC מעורבים בתלונות”.

הקמפיין למאבק נגד האנטישמיות הגיש גם הוא, ראיות בסיוע עורך הדין אדם וגנר.

סביר להניח ש- EHRC יסיים את החקירה עד לשנה הבאה.