LOADING

Type to search

ארצות הברית מאמרים

האנטישמיות קיימת בפוליטיקה האמריקנית

Share
מקור: newsmax

מאת מיכאל לייטמן (Michael Laitman)

כמה פעמים מחוקקים מהשורה הראשונה מהמפלגה הדמוקרטית צריכים להתנצל על הערות אנטישמיות עד שנבין מה הם באמת חושבים על ישראל והיהודים?

הטענה של אילהן עומר, נציגת הרפובליקנים במינסוטה כי הלובי היהודי והכסף קונים פוליטיקאים אמריקנים, נראה רק כקצה הקרחון של בעיית האנטישמיות של אגף רדיקאלי צומח ומתגבר נגד ישראל בקונגרס האמריקני ובחוגים הפוליטיים.

רק אחרי גינוי חריף ממפלגתה, התרחקה עומר מדבריה. זו בהחלט לא היתה הפעם הראשונה שהיא עוררה מחלוקת עם הערות קשות. ב -2012 היא צייצה שישראל “היפנטה את העולם” אחת מיני רבות של האשמות במהלך הקריירה הפוליטית שלה.

בינתיים, הד”ר רשידה טלאיב, דמוקרטית ממישיגן, תומכת נחרצת בחרם בישראל, הצטלמה עם פעיל פרו-חיזבאללה והאשימה את יהודי ארה”ב ב”נאמנות כפולה”. שני המחוקקים הוזהרו על ידי הרפובליקנים כי “יינקטו פעולות” נגדן אם ההסתה שלהן נגד העם היהודי תמשיך.

נראה כי שנאת היהודים הינה בקונצנזוס ללא קשר לאיזה צד של המטבע שיייכם האנטישמים. מכחיש השואה ומנהיג קו-קלוקס-קלן לשעבר, דוד דיוק, הצטרף לתפיסתו הקנאית של עומר כלפי היהודים.

הוא לא החמיץ את ההזדמנות להוסיף עוד דלק למדורה האנטישמית. מאחר שיהודים, ישראל, מואשמים בכל דבר שקורה בעולם, הפעם הביא דיוק את החומה של טראמפ לשיח הציבורי ודרש מישראל לשלם על כך.

אחת הדרכים שבהן אומות העולם מאשימות את היהודים היא שיהודים שולטים בעולם וכל הרע בא מהם. בכך הם מרמזים ששינוי בעולם תלוי בעם היהודי.

מנקודת המבט של הטבע, דהיינו הכוחות הפנימיים המנהלים את עולמנו, זהו למעשה מה שאנו אמורים להעניק לאנושות. זו גם הסיבה לגידול השנאה והדרישות כלפינו אם נכשל במשימה זו.

ההוגה היהודי הרב יצחק הכהן קוק הסביר עיקרון זה בעבודתו המרכזית אורות: “בניית העולם, המתמוטט כיום בסערות של חרבות נוטפות דם, מחייבת את בניית האומה הישראלית. בניית האומה וחשיפת רוחה זהים ומהווה חלק מבניית העולם, המתפורר בציפייה לכוח מלא אחדות שקיים בנפש של אסיפת ישראל”

אין קו דק בין האנטישמיות לבין האנטי-ציונות.

במילים פשוטות, אין קו; הם אותו דבר. פשוט יותר ונוח יותר לאנטישמים להסתיר את טבעם האמתי תחת ביקורת ארסית נגד ישראל. כשהעם היהודי מותקף מכל הצדדים, ברור שאנחנו היחידים שאפשר לסמוך עליהם. העתיד הטוב שלנו תלוי אך ורק באחדות שלנו.

העם שלנו נבנה דווקא מתוך האחדות הזאת, כאשר יחידים ממוצא שונה התחייבו להיות “כאיש אחד עם לב אחד”. ברגע שאבותינו עשו את הנדר הזה, הוטל עליהם להעביר את האחדות לשאר העולם, ובכך להפוך “אור לגויים”. כאשר היהודים מתנערים זה מזה, ובכך נוטשים את מחויבותם לאנושות, הם חדלים להיות אור לגויים, ובכך מעוררים שנאה כלפיהם.

כפי שכתוב ב”ספר הזוהר”, “כי הם בלב אחד ובנפש אחת … הם לא ייכשלו במה שהם מתיימרים לעשות, ואין אף אחד שיכול לעצור אותם.” עוד אמרו חז”ל: “אף על פי שהגופים של כל ישראל מחולקים, נשמותיהם הן אחדות אחת בשורש … לכן מצווים ישראל על אחדות הלבבות, כפי שכתוב “ישראל חנה שם” בגוף יחיד שמשמעותו כי הם היו מאוחדים” (הרב דוד סלומון אייבנשוץ ב- Willows of the Brook).

אחדות מעל ההבדלים הוא המצב האמתי של מדינת ישראל ומה שהיהודים בכלל צריכים להציע לעולם, כי זה הבסיס שלנו כעם. יש לנו את השיטה לקרב אנשים. ברגע שנגיע לאחדות זו, היא תהדהד ברחבי העולם כדי לנטרל את האנטישמיות. כפי שכותב מדרש רבה ב”שיר השירים ” “ישראל מביאה אור לעולם “.

Michael Laitman is a global thinker living in Israel. He has a PhD in Philosophy and Kabbalah and an MS in Medical Bio-Cybernetics. He is a prolific writer who has published over 40 books, which have been translated into dozens of languages. He is a sought-after speaker and has written for or been interviewed by The New York Times, The Jerusalem Post, Huffington Post, Corriere della Sera, the Chicago Tribune, the Miami Herald, The Globe, RAI TV, and Bloomberg TV, among others. Laitman’s message is simple: Only through unity and connection can we solve all of our problems, be they personal or global, creating a better world for our children. Dr. Laitman teaches live daily lessons to an audience of some two million people worldwide, simultaneously interpreted into English, Spanish, Hebrew, Italian, Russian, French, Turkish, German, Hungarian, Farsi, Ukrainian, Chinese, and Japanese. Visit www.MichaelLaitman.com for more info. To read more of his reports — Click Here Now.