LOADING

Type to search

מאמרים

זה לא רק ניאו נאצים טיפשים, מדובר בסטודנט החכם שלך: האנטישמיות מרימה את הראש לרוב במכללות

Share
מקור: CBN news

מאת פול סטרנד Paul Strand

אחרי הרצח ההמוני בפיטסבורג, האמריקאים גילו שהאנטישמיות אכן נמצאת בעלייה.

יש אנשים ששומעים על השנאה הזאת כאן בארה”ב ומיד מאשימים את הימין. אבל פעמים רבות השנאה הזאת מקורה בשמאל ובימים אלה זה נפוץ במיוחד באוניברסיטאות.

עליזה לווין היא נשיאת מרכז ברנדייס אשר נלחם בשנאה ובאפליה כנגד יהודים.

היא סיפרה לחדשות CBN: “האמת היא שאנטישמיות נמצאת בעלייה בכל המדינה. הליגה נגד השמצה מדבר על כך שיש עלייה מדאיגה באירועים אנטישמיים, אני חושבת שמדובר בעלייה של 57%. אבל בקמפוסים הייתה עלייה של 80% רק בשנה האחרונה”.

UCLA למשל סופג ביקורת על כך שהיא מארחת את המפגש השנתי של ארגון “סטודנטים למען צדק בפלסטין” (SJP).

הפילנטרופ, אדם מילשטיין, כתב בחשבון הטוויטר שלו @Adam MIlstein  משפטים שבהם משתמשים חברי ארגון ה- SJP: “בואו נדחוף כמה יהודים לתנור”, “הרגו את כל היהודים”, “אל תהססו לחתוך את גרונם”, “ציונות, הזבל של כדור הארץ” ו-“העולם היה כל כך יותר טוב בלי היהודים”.

“הציונים רוצחים תינוקות” 

לווין סיפרה על סטודנטים יהודים שמפחדים ללבוש חולצות עם כיתוב בעברית.

“כי כשהם לובשים חולצות עם כיתוב בעברית, הם מרגישים שהם הופכים למטרה”, היא סיפרה.

דוד ברנשטיין, פרופסור למשפט קונסטיטוציוני באוניברסיטת ג’ורג’ מייסון כותב על אנטישמיות.

הוא אישר את שאמרה לוין: “שמעצי סיפורים רבים מסטודנטים אשר עונדים סמלים יהודיים כגון מגן דוד או חולצה עם כיתוב בעברית. סטודנטים אחרים צעקו לעברם קריאות גנאי כמו “ציונים רוצחים תינוקות” וסוג כזה של עלבונות.”

חלק מהדעות הקדומות כנגד היהודים בקמפוסים מקורן בסטודנטים מוסלמים שבאו מהמזרח התיכון ולומדים היום בארה”ב.

“אנטישמיות הוא דבר שבשגרה במזרח התיכון” אמר ברנשטיין. “אחוזי האנטישמיות בסוריה, בשטחים הפלסטינים, ירדן, מצרים עומדים על 80%”.

יהודים בקמפוס נשפטים על כך שהם מזדהים עם המולדת היהודית ומגנים עליה.

יהודים רבים מרגישים כי אנטי ציונות=אנטישמיות

“בצד השמאלי של המפה הפוליטית האנטישמיות מסתתרת מאחורי אנטי ציונות או אנטי ישראליות” אמרה לווין. “הקושי הוא שאנשים רבים לא מבינים איך אנטי ציונות היא אנטישמיות.

היא ממשיכה: “הם לא מבינים כי הרצון לחזור לציון, הרגש המיוחד כלפי ציון, ישראל, הוא חלק אינטגרלי של הזהות היהודית. יש קשר עמוק וספיריטואלי עם ישראל שקיים מאז הקמתה של מדינת ישראל המודרנית”.

ברנשטיין הוסיף: “אם אתה עושה דמוניזציה לישראל, אם אתה חושב שישראל כל כך גרועה וכי יש להחרים אותה אז אתה בעצם אומר ‘טוב, מי מגן על המדינה האווילית הזאת?” ואין זה מפתיע שמי שהכי פעיל בלהגן על ישראל בקמפוסים אלה היהודים. אז כנראה שמשהו לא בסדר עם היהודים.”

ביקורת כלפי היהודים כי הם מדי לבנים 

בקמפוסים רבים שדעותיהם שמאלניות, אנשים מקוטלגים על פי הצבע והמעמד הכלכלי שלהן, ובמיוחד לבנים בימים אלה.

ברנשטיין דיבר כאחד השופטים ואמר: “איך שאנחנו חושבים עליך תלוי בכך האם אנחנו חושבים שיש לך ‘פריבילגיה לבנה’ או באיזו מידה אתה רחוק מהפריבילגיה הלבנה. ומסיבה כלשהי, באופן שרירותי במקצת, השמאל החליט שיהודים הם לבנים וערבים, שחולקים אותו DNA, הם לא לבנים”.

לוין חושבת שזה מצחיק שאנשים כאלה מאמינים שהיהודים – שהתמודדו עם השואה – לא יכולים להבין עם איזה סבל ואיזה דעות קדומות מיעוטים צריכים להתמודד.

היא אמרה, “בגלל שאין לך מושג מה זה דיכוי, שזה הדבר האירוני ביותר, נכון? הם אומרים ‘אתה לבן, ואם אתה תומך בישראל, אתה מדכא’.

ברנשטיין חושש מפני עלייה באנטישמיות בקרב קבוצות שוליים ימניות קיצוניות, אך יותר מכך הוא חושש מהאנטישמיות בשמאל.

“הבעיה עם השמאל היא שהשוליים הם לא באמת שוליים. אתה לא תראה פוליטיקאים רפובליקנים מסתובבים עם דוד דיוק. אבל אתה תראה דמוקרטים מסתובבים עם לואי פארחאן”.

זהו מנהיג האומה האסלאמית שאמר לאחרונה שיהודים הם כמו טרמיטים.

יש אנשים שחולמים כי מחלות חברתיות כמו גזענות ואנטישמיות יתפוגגו עם התקדמות הציוויליזציה. אבל אם זה מבעבע בקמפוסים ובקרב הצעירים, זה חלום שאולי לא יהפוך למציאות עוד הרבה זמן.