LOADING

Type to search

ארצות הברית תעמולה

הודעות מוקלטות בעלות תוכן אנטישמי התקבלו בטלפון של נציג Concord שרץ לקונגרס

Share
מקור:

Concord, קליפורניה – סדרה של הודעות מוקלטות בעלות תוכן אנטישמי התקבלו באזור המפרץ השבוע.

השיחה התקבלה ביום שלישי בקו היחידה החוקרת של KTVU, אצל שני מוציאים לאור במפרץ, אצל אשתו של המועמד לקונגרס ואצל רבים אחרים.

המתקשר האלמוני טוען שיהודים משתלטים על העולם. השיחה בוצעה מטעם ג’ון פיצג’רלד (John Fitzgerald), בעל עסק קטן, שרץ כמועמד הרפובליקני כנגד המועמד הדמוקרטי, מארק דה סונייה (Mark DeSaulnier), המייצג את מחוז קונטרה קוסטה. אוקלנד איננו במחוז שלו.

“סיימו את ההשתלטות היהודית על אמריקה והחזירו את הדמוקרטיה שלנו. תצביעו עבור ג’ון פיצג’רלד לקונגרס האמריקני”. המתקשר מדבר על “2% מהיהודים ששולטים על אמריקה”. הוא מאשים את היהודים במתקפת ה -11 בספטמבר.

בשיחת הטלפון נאמר כי מי ששילם עבור המודעה הוא TheRoadtoPower.com. הדמות המרכזית באתר זה הוא סקוט רודס מ- Sandpoint, איידהו, ששמו נקשר בעבר עם קריאות גזעניות לעבר הסנטורית דיאן פיינשטיין. לא היה ניתן לקבל תגובה מרודס עד כה.

מרי מזוקו (Mary Mazzocoo), יועצת עיתונות במכללת דיאבלו וואלי (Diablo Valley College ) בפלזנט היל (Pleasant Hill), תיארה גם היא את הקריאה כמעליבה. “מחצית מבני משפחתו של בעלי היו פליטים מגרמניה של היטלר, ולכן היה זה מרגיז לקבל שיחת טלפון המשבחת מועמד שיהיה קשה עם היהודים”, אמרה.

פיצג’רלד הכחיש בתוקף כי הוא עומד מאחורי השיחות, כולל זו שקיבלה אשתו ביום שלישי בלילה. הוא קיבל 23 אחוז מהקולות וסיים במקום השני במחוז ה- 11 בפריימריז בחודש יוני.

“I want to make this absolutely clear,” Fitzgerald wrote in an email to KTVU. “I have NO affiliation to Road To Power nor any of his/their affiliates, organizations or otherwise, and nor will I ever in the future. I also had NO idea that any robocalls were being made mentioning me or my campaign by his/their organization nor would I ever have authorized him/them nor anybody else do so without my consent or approval. I also DO NOT adhere to the vulgarity and racist principles that he/they promote via his/their website, podcasts, etc. I also have NO idea who funded the robocalls and believe he/they did so strictly in the hope of damaging my reputation and campaign. I am saddened and angered knowing that many people received these calls, some as early as 6:30 a.m. it appears from blogs/comments I have read.”

Fitzgerald added: “I am an ethical, principled and caring person who cares about all people and I believe in being honest about important although controversial or taboo subject matter and issues, and I do so with integrity, civility, decency and decorum and I ask others do the same no matter our ideological or political differences.”

אבל גם אם הוא לא עומד מאחורי שיחות הטלפון, האתר של פיצג’רלד מלא כותרות שתוקפות יהודים ואנשים בעלי צבע עור שונה.

באתר האינטרנט שלו מופיעות הכותרות הבאות: “מדוע יהודים חזקים דוחפים את ההגירה ההמונית ואת הרב-תרבותיות הכפויה ברחבי ארה”ב ובאירופה?” ו”ארבע חברות בבעלות יהודיות שולטות ברוב המכריע של כל משרדי הפרסום”.

השבוע נשמע פיצג’רלד בפודקאסט כאורחו של אנדרו קרינגון היצ’קוק, פרשן אנטישמי שמפאר את היטלר: “כל מה שנאמר לנו על השואה הוא שקר”.

פיצג’רלד כתב הודעת מייל ל- KTVU בו הוא אומר כי הוא לא ישתתף עוד בראיונות כי מעוותים את המילים שלו.

אבל הוא גם סירב לתאר את עצמו כאנטישמי.

בהודעת מייל כתב: “מעניין שאתה מאמין שלהעמיד בסימן שאלה את מדיניות ארה”ב, את דוקטרינת PNAC וכו’ בנוגע לישראל או לדבר על שאלות הנוגעות לישראל או אירועים היסטוריים כגון השואה, הופך אותי או כל אדם אחר לאנטישמי. אני מניח שאתה מאמין שישראל זה נכון ולא נכון?”

Media Matters, הוצאה לאור ליברלית ללא מטרות רווח הייתה הראשונה שפרסמה השבוע את הדברים של פיצג’רלד.

“מועצת המנהלים של המפלגה הרפובליקנית בקליפורניה נקטה בפעולה מהירה ומכרעת לחיסול כל תמיכה בג’ון פיצג’רלד בשל הערות אנטישמיות שהשמיע לאחרונה”, אמר יו”ר המפלגה הרפובליקנית בקליפורניה, ג’ים ברולט. “לדעות אלה אין מקום במפלגה הרפובליקנית. כמו תמיד, הרפובליקנים בקליפורניה דוחים את האנטישמיות, ואת כל צורות הקנאות הדתית. אנחנו דוחים את הקמפיין של ג’ון פיצג’רלד ומעודדים את כל הבוחרים לעשות את אותו הדבר”.