LOADING

Type to search

גרמניה מאבק באנטישמיות

דוח גרמני קובע שוב שחרם נגד ישראל זאת אנטישמיות 

Share
מקור: jpost

אחת מסוכנויות הביון הגרמניות הודיעה בפעם השנייה תוך 30 יום כי קמפיין החרם, משיכת ההשקעות והסנקציות (BDS) נגד מדינת ישראל הוא דוגמה לאנטישמיות בת-זמננו.

עיתון הג’רוזלם פוסט עיין בדו”ח פנימי של סוכנות הביון אשר פורסם במדינת ריינלנד-פלטינאט (Rhineland-Palatinate) בשבוע שעבר, שבו נכתב כי “דוגמה אקטואלית להתססה אנטישמית מהימין הקיצוני היא מפלגת הדרך השלישית, הקוראת באתר האינטרנט שלה להפצת החרם נגד ישראל”.

“סיסמתה של מפלגת הדרך השלישית, ‘החרימו מוצרים מישראל’, והניסוח החריג הננקט במאמר סוטה מדרכי ניסוח מקבילים משמעותיים בהתססה נגד היהודים מצד הנאציונל-סוציאליסטיים”, נאמר בדו”ח.

בדו”ח צוטט מאמר שבו הצהירה הדרך השלישית: “החרם נגד ישראל: מה כל אחד יכול לעשות נגד הג’נוסייד הציוני” וכן כי “מדינת ישראל מושמצת… בין השאר, כ- ‘מורסה ציונית במזרח התיכון’ וכ- ‘מדינת ציונית גזלנית’, שמדיניותה היא בגדר ‘פעולות רצח עם נפשעות של הציונים במזרח התיכון”.

סוכני הביון אמרו כי המפלגה הפשיסטית אף כינתה את ממשלת ישראל “משטר טרור ציוני” וכן “מערכת רצח עם שטנית”.

סוכנות הביון העתיקה ממפלגת הדרך השלישית פריטים גרפיים המציגים מה שמתיימר להיות דגל ישראל עם מגן דוד ועם הכיתוב “ישראל מדינת טרור” במקום הפסים הכחולים של הדגל ודם נוטף המכסה את הדגל. בפריט גרפי נוסף הנכלל בדו”ח נכתב “החרינו מוצרים מישראל. 729=תוצרת ישראל”. המספר 792 הוא קוד המוצר המזהה מוצרים מישראל.

סיווגה השני של תנועת ה-BDS כתנועה אנטישמית עשוי להשליך על פעילויותיהן המשפטיות ופעילות גיוס המשאבים של מספר רב של ארגוני BDS בגרמניה. לדוגמה, הבנק לכלכלה חברתית נתון תחת קיתונות של ביקורת עקב זה שהתנהל בו חשבון בנק של ארגון ה-BDS הקיצוני “הקול היהודי לשלום צודק במזרח התיכון”.

על שם ארגון ה-BDS “הוועדה הפלסטינית”, שמשרדיו שוכנים במדינת באדן-וירטמברג (Baden-Württemberg) מתנהל חשבון בבנק ” Landesbank Baden-Württemberg”, שבבעלות ממשלתית חלקית.

עיתון הג’רוזלם פוסט דיווח ב-31 במאי כי סוכנות הביון של מדינת באדן-וירטמברג התייחס לתנועת ה-BDS בדו”ח המודיעין החדש שלה אשר פורסם בחודש מאי כ”וריאציה חדשה של אנטישמיות”. הסברה הרווחת היא כי סוכנות ביון זו היא סוכנות ביון הפנים הראשונה המגדירה את תנועת ה-BDS כתנועה אנטישמית ואיום לדמוקרטיה הגרמנית ולסדר החוקתי. לכל אחת מ-16 מדינות גרמניה יש סוכנות ביון מקומית, השקולה פחות או יותר לשב”כ הישראלי.

הדרך השלישית עושה שימוש בשירות התשלומים המקוון Pay-Pal לגיוס כספים לטובת הפעילות שהיא מקיימת. עיתון הג’רוזלם פוסט שאל את חברת Pay-Pal האם היא חקרה את מפלגת הדרך השלישית והאם עצם קיום החשבון מהווה הפרה של כללי המדיניות של חברת פייפאל ושל החוק הגרמני.

נציג מטעם חברת Pay-Pal אמר לג’רוזלם פוסט: “משיקולים של סודיות לקוח, איננו יכולים להתייחס לפרטיו של כל חשבון Pay-Pal ספציפי באשר הוא., עם זאת, ברצוננו להדגיש כי לחברת Pay-Pal אפס סובלנות כלפי שימוש בפלטפורמת התשלומים המאובטחת שלנו לקידום פעילות בלתי-חוקית. אנו עושים כל מאמץ לציית לחוקים ולתקנות סביב העולם. ציות לחוקים אלה הוא דבר שאנו לוקחים ברצינות רבה מאוד. אנו בודקים כל פעילות מפוקפקת המדווחת לנו, ומפסיקים את הקשר שלנו עם בעלי חשבונות המתגלים כמפרים את המדיניות שלנו”.

דו”ח המודיעין של מדינת ריינלנד-פלטינאט לא הגביל את פעילות התיעוד שהוא מקיים בנושא האנטישמיות אך ורק לקיצונים מן הימין הקיצוני. הדו”ח אף כיסה אנטישמיות מונפשת אסלאמית ואנטישמיות של השמאל, באומרו “הפרקטיקה של האנטישמיות בשמאל באה לידי ביטוי בעיקר בצורה של עמדות אנטי-ציוניות ואנטישמיות”.

בדו”ח צוין כי קיצונים מן השמאל “משמיצים את ישראל כ’מעצמה אימפריאליסטית'” וכן כי “מדיניותה של ישראל סופגת ביקורת בדרכים מכלילות וללא בסיס עובדתי”.

סוכני הביון אשר כתבו כי האנטישמיות בשמאל מגלמת את עצמה כהכחשת קיומה של ישראל, וקיצוני השמאל אומרים כי הפלסטינים הם “הקורבנות של הקורבנות”.