LOADING

Type to search

אירועים אנטישמיים בריטניה תעמולה

ג’רמי קורבין נחשף בתור חבר בקבוצת פייסבוק ובה הודעות אנטישמיות

Share
מקור: CAA

לונדון מסמך שהופץ היום מכיל צילומי מסך שמראים לכאורה שג’רמי קורבין היה חבר פעיל בקבוצה סודית בפייסבוק ששמה “פלסטין חי” (Palestine Live””), שבה פורסמה אנטישמיות חריפה, ממש עד כמה השבועות לאחר שהוא נבחר בתור מנהיג מפלגת הלייבור (Labour).

 

צילומי המסך, שנאספו על ידי הבלוגר דייויד קולייר (David Collier), כללו חילופי קטלוגים אשר התרחשו ככל הנראה במסגרת קבוצת הפייסבוק, לרבות דיון במיתוסים הנוגעים לקונספירציה של משפחת רוטשילד ומעורבותה לכאורה של ישראל בפיגועי ה -11 בספטמבר, וכן קישורים לחומר שהופק על ידי קבוצות ניו-נאציות.

 

על פי הדיווחים, חברי הקבוצה בפייסבוק כוללים מספר רב של אנטישמים ורודפי יהודים, וביניהם פול אייזן (Paul Eisen), הברונית ג’ני טונג (Jenny Tonge) וגלעד עצמון. נמסר כי חלק מהמשתמשים  שיתפו מאמרים שנכתבן על ידי  תיאורטיקן הקונספירציה דיויד אייק (David Icke)  ועל ידי דיויד דיוק (David Duke), לשעבר המנהיג הגדול של ה- KKK (קוּ קְלוּקְס קְלָאן). הראה כי חברים אחרים בקבוצה כוללים  את תומאס סוארז (Thomas Suarez) והעיתונאי פול מייסון (Paul Mason).

 

בין הודעות מצמררות רבות, צילומי המסך מראים את חברי הקבוצה דנים אם הם מעדיפים את המונח “ZioNazi” על פני “JewNazi”. רואים חבר אחד מעיר:  “אני קורא את מיין קאמפף (Mein Kampf) [שכנתב על ידי אדולף היטלר] … יש להכריח כל אחד לקרוא את זה, במיוחד את היהודים שיש להם סדר יום משלהם ושואלם את עצמם מדוע לא אוהבים אותם”. הסמל של מפלגת הלייבור מוצג גם הוא בגאווה בקבוצה, לצד שידול להצטרף למפלגה, וקישורים למאמרים מאתרי הימין הקיצוני, כגון “the Daily Stomer” ו”Veterans Today”  מופצים על ידי חברי הקבוצה.

 

נראה כי קבוצת הפייסבוק מקשרת בין האחראים להפצת האנטישמיות הקיצונית לשורה ארוכה של תומכים וחברים בצוותו של מר קורבין, כמו גם חברי בית הלורדים וחברי צוות המנהיגות של מפלגת הלייבור. נראה כי חבר הפרלמנט קלייב לואיס (Clive Lewis) הוא  חבר בקבוצה, וכך גם בנו של קורבין, סב ( Seb), וחבר מפתח של הצוות הפנימי שלו, ג’ק בונד (Jack Bond). נראה שגם חבר מועצת הלייבור לשעבר, טרי קושמן (Terry Couchman) וחברי “הקול היהודי ללייבור” (Jewish Voice for Labour) היו נוכחים בקבוצה.

 

מר קורבין התכוון לכאורה להעיר באופן אישי בשרשורים הכוללים את המונח “Zio”, שאפילו הברונית  צ’אקברטי (Chakrabarti) טייחה דיווח על האנטישמיות במפלגת הלייבור שאף זכה לגינויים בשל היותו  מושג שנאה בלתי מקובל. הוא גם שיתף פעולה עם חברי הקבוצה כדי לארגן אירוע אנטי-ישראלי שהתקיים במשרדו. לאחר הפגישה ב -3 באוקטובר 2017, בשרשור שנתרם על ידי פעילים אשר מפיצים אנטישמיות באופן גלוי, מר קורבין מודה לאלו שארגנו את האירוע, ומתנצל על היעדרו. בפוסט אחד, הוא מביע הזדהות עם חבר בקבוצה אשר מצהיר כי “ישראל אינה לגיטימית”, ובאחר, הוא משבח את ד”ר מדס גילברט (Mads Gilbert)  השנוי במחלוקת, שאמר על התקפות ה -11 בספטמבר: “למדוכאים יש גם זכות מוסרית לתקוף את ארה”ב עם כל נשק שהם יכולים למצוא”.

ג’וזף ד’ גלסמן (Joseph D. Glasman), ראש החקירות הפוליטיות והממשלתיות בקמפיין נגד האנטישמיות, אמר: “אין שום הצדקה המתקבלת על הדעת להשתתפותו של ג’רמי קורבין בקבוצה זו. אחת הסיסמאות של מר קורבין היא “לעמוד זקוף, לא לעמוד בצד” (Standing up, not standing by), אבל במקרה הזה הוא לא קם אלא במקום זאת, הוא הצטרף באופן פעיל. כתוצאה מההאשמות האלה, אנחנו נמסור תלונה משמעתית במפלגת הלייבור נגד ג’רמי קורבין, קלייב לואיס, סבסטיאן קורבין (Sebastian Corbyn) וג’ק בונד, ונטען שהשתתפות בקבוצת פייסבוק שכזו “מזיקה מאוד” למפלגה על פי פרק 2, סעיף 1 (8) של ספר הכללים של המפלגה, וכן מפרה את מדיניות המדיה החברתית של מפלגת הלייבור עליה הוסכם על ידי הוועד הפועל הלאומי בשנת 2016, המחייבת את חברי המפלגה לדווח על “ביטויי שנאה” על ידי חברי מפלגת הלייבור האחרים.

 

“אנחנו גם מחדשים  את תלונתנו המשמעתית נגד מר קורבין מספטמבר 2016, שמפלגת הלייבור  התעלמה ממנה עד כה. אנו קוראים לכל חברי הפרלמנט של כל המפלגות לגנות את השתתפות לכאורה של מר קורבין ואחרים בקבוצה”.