20-10-2014

מה האינטרנט חושב על ישראל והיהודים?

מקור: Times of Israel


האינטרנט הוא מקום אפל ומסתורי, אשר מאוכלס על ידי המוני טרולים בעלי פה מלוכלך, שמעלים לאתרי העיתונים ערימות של תגובות מרירות המלאות בדברי שנאה. ממרביתם ניתן להתעלם בבטחה, בידיעה שהנשמות הבודדות והחרדות בפורומים האלה אינן מייצגות את האוכלוסייה הכללית. יחד עם זאת, גוגל מספקת כלי נוח שמאפשר לשמור (באופן לא מדעי) את האצבע על הדופק לגבי מצב הרוח באינטרנט, ולגלות מה אנשים חושבים. ברגע שתקלידו משהו לתוך גוגל, פונקציית "ההשלמה האוטומטית" של מנוע החיפוש תחזה את מה שאתה מחפשים: ההצעות, אשר מועלות באופן אוטומטי על ידי אלגוריתם, מהוות "השתקפות של פעילות החיפוש של משתמשים והתוכן של דפי הרשת".  

 

אם כן, מה חושף חיפוש בגוגל על העמדות של משתמשי האינטרנט כלפי ישראל והיהודים? התשובה הקצרה: זה גרוע. התשובה הארוכה: זה יותר גרוע ממה שאתם חושבים.

 

הנתונים הבאים הופקו תוך שימוש בדפדפן "בעילום שם" של Google Chrome, אשר מחק את ההיסטוריה וה"עוגיות" של האינטרנט שלי – כך שהתוצאות אינן מושפעות מחיפושי העבר שלי. עשיתי שימוש ב- Google.co.uk, כך שהתוצאות עשויות להיות מושפעות ממה שאנשים מחפשים בבריטניה; דפים מקומיים אחרים של גוגל עשויים להניב תוצאות שונות. גם אתם יכולים לשכפל את התוצאות האלו, אם אינכם מאמינים (או אינכם יכולים להאמין) להן (אין זה אפשרי לגרום לגוגל להפסיק לחלוטין להתאים תוצאות, אך הן אמורות להיות דומות). 

 

הבה נתחיל עם הבסיס. ישראל היא צודקת (לא ציפיתם לכך, מה?), לא חוקית או טועה (תמיד? לגבי כל דבר?).   

 

 

הציונות היא גזענות (אף על פי שהאו"ם ביטל את ההחלטה הנוראית שקיבל בשנת 1975), איננה יהדות (כפי הנראה תוצאה זו הוקלדה על ידי אלה אשר מנסים לשכנע את עצמם שהם לא גזענים), והיא נאציזם (כן, נאציזם). 

 

ציונים, לפיכך, הם נאצים, מרושעים ו(באופן פחות תוקפני?) דומים לנאצים. 

 

המדינה שלהם, ישראל, הפכה להיות גרמניה הנאצית.