ארצות הברית / 18-04-2017

פעיל ימין קיצוני חושף את פניו האנטישמיות במלואן ומאשים את "הארגונים היהודיים" ב"סילוף תרבותנו" (וידיאו)

מקור: LiberalAmerica


Charles JenningsCharles Jennings

עד היום, הודגמה באופן נרחב העובדה כי כל אימת שהימין הדתי האמריקאי אומר שכל מה שהוא מעוניין בו הוא "מקום בשולחן" עבור אמריקאים השומרים על "ערכים מסורתיים", זו העמדת פנים. כל אימת שהמנהיגים שלהם חושבים שהם נהנים מרגעי נחת מחוץ לאור הזרקורים, שבמהלכם מאזינים להם כביכול חסידיהם בלבד, נחשפים צבעיהם במלוא מערומיהם. אחת הדוגמאות המובהקות ביותר לכך הודגמה לנו ביום שני בבוקר, כאשר אחד האישים הקיצוניים ביותר בימין הדתי האמריקאי התלהם והביע דברי רהב מטורפים באופן מזעזע, אפילו כשאלה נאמרים על פי הסטנדרטים של הימין הדתי האמריקאי. הוא למעשה האשים את הארגונים היהודיים בניסיון להשמיד את התרבות האמריקאית.

 

Dave Daubenmire

בתנועה מלאה בדמויות מעוררות סלידה ודוחות למדי, דייב דאובנמייר (Dave Daubenmire) הוא אחד הדוחים ביותר מביניהם. דאובנמייר, מאמן לשעבר בבית ספר תיכון, אשר הפך למטיף נוצרי אוונגליסט, מאמין כי למי שאינו נוצרי אין זכות לשפוט נוצרים, וכי להילרי קלינטון לא הייתה הצדקה לרוץ לנשיאות משום שהיא אישה. בנוסף, הוא תיאורטיקן קונספירציה "במלוא תפארתו"; כאשר אושר לבסוף מינויו של ג'ף סשיינס (Jeff Sessions) לפרקליט הכללי של ארה"ב, הוא קיווה בגלוי שהוא יחשוף לציבור את המתרחש בפרשת פיצה-גייט (Pizzagate).

 

אך ההצהרות האלה הן מופת לשפיות ושליטה עצמית בהשוואה לאמירות שהוא הקיא מפיו ביום שני. לידיה של החטיבה למעקב אחר הימין (Right Wing Watch) של הארגון למען דרך החיים האמריקאית (People for the American Way) הגיע סרטון מעניין.

 

אורחו המיוחד של דאובנמייר היה צ'רלס ג'נינגס (Charles Jennings), ראש קבוצת "האמת בהיסטוריה" Truth in History)), ארגון שוליים פנטקוסטלי בעיר אוואסו (Owasso), מדינת אוקלהומה. ג'נינגס אמר לקהל מאזיניו של דאובנמייר כי היהודים נמצאים מאחורי הקנוניה עתיקת היומין לכרסם ביסודותיה הנוצריים לכאורה של אמריקה. הוא טען כי בהסתכלות אחורנית, הדבר מגיע עד לזמנים שבהם היהודים היו אחראים לצליבתו של ישו - ולכן, היהודים תמיד היו "אויביו של ישו הנוצרי". למשך זמן מה, הוא טען כי "בני ישראל האמיתיים" אמורים להימצא בבריטניה ובארה"ב. הדבר נשמע כמו סילוף חדש ל"ישראליזם" הבריטי, התפיסה הגזענית לפיה אנגלוסקסים וצאצאיהם הם הצאצאים האמיתיים של בני ישראל.