ארגנטינה / 18-04-2017

שופט הורה על חסימתו של בלוג בעל תכנים אנטישמיים

מקור: ARG Noticias


מיד עם קבלת תלונתו של ארגון הגג של הקהילות היהודיות בארגנטינה, הורה ב-10 באפריל השופט קרלוס בנטולילה Carlos Bentolila)), הממונה על בית משפט מס' 2 לפלילים של העיר בואנוס איירס, על  חסימתה המונעת המידית, מצד ספקי שירותי האינטרנט המקומיים, של הגישה לבלוג.

 

בנטולילה ציין כי: "כלל הראיות אשר נאספו עד כה מאפשרות לנו להניח במידת הוודאות הדרושה בחוק כי האחראים (הכותבים ו\או המנהלים) של הבלוג "הדעה האסורה" (La opinión prohibida) פרסמו והפיצו כ-300 מאמרים עם תכנים אנטישמיים, אשר היו בגדר עידוד או הסתה לרדיפה או שנאה כלפי הקהילה היהודית, וההנחה היא כי הם עושים זאת עוד משנת 2013".

 

כמו כן, השופט ציין כי: "לא ניתן להעלות טענה באשר להגבלה משוערת על הפצתם של רעיונות כצידוק לאי-ביטולם של הפרסומים והשארתם על כנם, שכן אין מציינים כיצד השימוש בביטויים משמיצים כמו אלה שבהם נתקלים מקריאה פשוטה של הפורטל מעשירים את השיח הציבורי. אי לכך, לדעתי, הגנה מונעת כמו זו שמונחת כאן היא בגדר הנחה בעלת אופי חריג, דבר המאפשר להיענות בחיוב לבקשת החסימה אשר הוגשה על ידי כבוד התובע הציבורי, ובינתיים נפגעות מהותית זכויותיהם האישיות של חברי הקהילה היהודית הארגנטינית כל אימת שהפרסומים שאת פרסומם מבקשים להגביל מהווים הסתה בוטה לשנאה ולרדיפה".

 

Uno de los posteos de La Opinión Prohibida

Uno de los posteos de La Opinión Prohibida