ארצות הברית / 19-04-2017

דו"ח על אוניברסיטת קליבלנד

מקור: algemeiner


הדו"ח האחרון שפורסם על ידי ארגון Canary Mission חשף שורה של פוסטים פוגעניים ביותר ברשתות החברתיות, אשר נעשו על ידי סטודנטים בשישה בתי ספר בקליבלנד בשנים האחרונות.

 

הדו"ח שם דגש על עשרות פוסטים אנטישמיים, הומופוביים וגזעניים, וביניהם "אני הולך לסיים את מה שהיטלר התחיל", "ואני מביא אבנים לבית הספר... כדאי ליהודי הזה לברוח".

 

על פי הדו"ח, שהוכן על ידי ארגון Canary Mission, אשר עוקב באופן אנונימי אחר פעילות אנטי-אמריקנית, אנטי-ישראלית ואנטישמית בקמפוסים של המכללות בארה"ב - הפוסטים פורסמו על ידי סטודנטים מן המניין וסטודנטים לשעבר המזוהים עם סניפיו השונים של סטודנטים למען צדק בפלסטין SJP)), איגוד הסטודנטים המוסלמים (MSA) ואגודת הסטודנטים הערביים (ASU) בבתי הספר בקליבלנד.

 

בהאווה פאלווה (Bahaa Falweh), היו"ר לשעבר של אגודת הסטודנטים הערביים (ASU) באוניברסיטת מדינת קליבלנד (CSU), הלומד כיום לקראת תואר MBA במנהל הבריאות, צייץ ב-2012: "לילה טוב לכולם, עזה תהיה במחשבותיי ותפילותיי, אינשאללה שהיהודים ימותו".

 

מוקדם יותר באותה שנה, הוא כתב בפוסט שפרסם: "אם היהודים המלוכלכים האלה יפלשו הלילה [לעזה], אני אישית אעלה על מטוס, אטוס לשם ואתחיל להרוג אותם  בעצמי realtalk#".

 

וואלה מוחמד (Walaa Mohammad), הגזבר הנוכחי של CSU SJP, המזוהה גם עם סניף MSA בקמפוס, צייץ ביולי 2016, "אללה ינאן אל-יהוד [אללה יקלל את היהודים]". משחור שחאדה Mashhour Shehadeh)), בשנה האחרונה שלו ב-CSU, כתב במרץ 2016: "כאשר החיים עצמם נותנים לך אבנים, זרוק אותם על היהוד [היהודים]".

 

חלק מהפוסטים הופנו אל דיוויד בלאט (David Blatt), המאמן הישראלי-אמריקני של קבוצת הכדורסל קליבלנד קבליירס Cleveland Cavaliers)), וביניהם פוסט של דינה סילמי (Deanna Silmi) - פעילת סטודנטית לשעבר ב-SJP באוניברסיטת מדינת קליבלנד CSU)), אשר עובדת כיום בחדר כושר באוהיו - אשר צייצה בטוויטר ביוני 2015 שמוטב לו לבלאט "ללכת לגיהינום, הניצחון הזה היה לפלסטין, יא ציוני".

 

בין בתי ספר האחרים המוזכרים בדו"ח נמנים Tri-C והמכללה הקהילתית של מחוז לוריין (Lorain County Community College). מו חמדאן(Moe Hamdan) , החבר בשלוחת MSA אשר הוקמה אך לא מכבר ב-Tri-C כתב בשנת 2012: "מה ההבדל בין פיצה ליהודי? פיצה אינה צועקת בתנור... הבדיחה הטובה ביותר ששמעתי לאחרונה". הוא גם הביע דברים הנחשבים להכחשת השואה בכמה הזדמנויות.