גרמניה / 14-04-2017

קנס על זריקת בקבוק על בית הכנסת

מקור: Lausitzer Rundschau


תושבת Cottbus ג'סיקה מ. (Jessica M. ) הורשעה ביום רביעי בבית המשפט האזורי בגלל פגיעה ברכוש משותף / ציבורי.

 

בית המשפט קיבל את ההוכחות לכך שהיא זרקה בקבוק בירה לעבר החלונות של בית הכנסת בעיר Cottbus בלילה בין 17 ל 18 בנובמבר 2015. באותה תקרית נשברו חלונות.

 

החשודה נידונה לקנס של 120 שיעורים יומיים (כעשר יורו) ולתשלום עלויות התיקונים בבית הכנסת וכמו כן עלויות המשפט. לפיכך השופט גיאורג קפלינגהאוס (Georg Kapplinghaus) בא לקראת בקשת הפרקליטות. זאת הסקירה הכללית של העקבות והרמזים, אמר השופט, שבעקבותיהם הוסקה המסקנה שג'סיקה מ. היא זאת שזרקה את הבקבוק - גם אם התביעה לא הצליחה להוכיח את העובדות במלואן. בא כוחה, עו"ד כריסטיאן נורדהאוזן, בגלל סיבה זו ביקש לזכות את הנאשמת.

 

"אם אתה שותה, אתה עושה שטויות," סיכם השופט קפלינגהאוס את נימוקיו ואותה בעיה ליוותה את אורח חייה של ג'סיקה מ. עד היום: התא לפיקוח שיכורים של המשטרה מוכר לה היטב. מאז 2011 היא כבר היתה כמה פעמים על הכוונת של חוקרי המשטרה בשל עבירות שונות. כמו כן היא זרקה - תחת השפעת האלכוהול - ביחד עם מכיר שלה רעפים מבניין המפעל הישן ברחוב בריסמן (Briesmann) / פינת רחוב אוסטרובר (Ostrower), אשר פגעו ברכב ופצעו אדם.

 

לפי הפרקליט רופרכט פפפר אפשר לגלות דפוס פעולה דומה בזריקת הבקבוק על בית הכנסת. היא נתפסה עם רמת אלכוהול של 1.79 פרומיל בדם בליל הפשע בשלוסקירכנפלץ (Schlosskirchplatz). על בקבוק הבירה זוהה ה DNA שלה (ביחד עם עקבות אחרות). ככל הנראה, אחרי זריקת הבקבוק היה ניסיון שוב להוציא את הבקבוק על ידי קרש עץ מבית הכנסת. בבגדי הנאשמת נמצאו חלקיקי זכוכית שעל ידי זיהוי הפלילי האזורי (LKA) זוהו בתור חלקיקים של חלונות בית הכנסת.

 

"לא יתכן כל כך הרבה צירופי מקרים," סיכם קפינגהאוס והסכים עם התביעה. לטענת ההגנה כי אין ראיות חותכות השיב השופט כי גם אותה טענה רק מתבססת על השערה. עו"ד נורדהאוזן הודיע ​​על כוונתו לשקול ערעור.