בריטניה / 12-04-2017

נבלמה הצעה לחרם על ישראל באוניברסיטת בת'

מקור: Jewish News


סוכלה הצעה לתמיכה בתנועה לחרם, משיכת השקעות וסנקציות (BDS) בהתאחדות הסטודנטים של אוניברסיטת בת' University of Bath Student Union)), לאחר שסטודנטים יהודיים גייסו את עזרתן של עמותות שמרניות, נוצריות והודיות.

 

גורמים המסנגרים באורח פעיל בעד ישראל בקמפוס, כגון הארגונים UK Lawyers for Israel ו-StandWithUs UK, בישרו על כישלון המהלך לאחר שהתקבלו 343 קולות נגד ו-249 קולות בעד, בעוד שיותר מ-200 סטודנטים נמנעו.

 

מנכ"ל StandWithUS UK, תמיר אורן אמר כי הארגון האיגוד היהודי הקטן באוניברסיטה, המונה כ-30 חברים, עבד עם איגודים אחרים בעלי "אינטרסים משותפים", לרבות עם האיגוד השמרני, התאגדות הנוצרית וההתאגדות ההודית.

 

בהצעה, ובה נאשמת ישראל בביצוע "פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות", נאמר כי: "ישראל מסוגלת לקיים את מערכת האפרטהייד והקולוניאליזם ההתיישבותי שלה נגד העם הפלסטיני, בשל התמיכה שהיא מקבלת מממשלות העולם ומחברות שונות".

 

ההצבעה לתמיכה ב-BDS, אשר הייתה ההצעה היחידה מבין עשר הצעות אשר לא יצאה אל הפועל – מתקיימת לפני דיון סטודנטיאלי שאמור להתקיים ב-3 במאי, תחת הכותרת: "בית זה מאמין כי ממשלת ישראל הנוכחית היא המכשול הראשון במעלה לפתרון שתי המדינות" (ההצהרה אינה בגדר קביעה מראש, אלא פשוט משקף את הנוסח הדיוני התקני).

 

יעלו את טענותיהם בעד ההצעה אחד ממייסדי ידידי אל-אקצה (Friends of Al-Aqsa) איסמאיל פטל (Ismail Patel) ומנכ"ל יהודים בעד צדק לפלסטינים (Jews for Justice for Palestinians) גלין סקר Glyn Secker)); נגד ההצעה יעלו את טעוניהם אורן (Oren) ומנכ"ל הפדרציה הציונית אריה מילר (Arieh Miller).