בריטניה / 05-04-2017

25% מהסטודנטים היהודים בבריטניה חוששים מאנטישמיות בקמפוס

מקור: independent


שני שלישים מכלל הסטודנטים היהודים בבריטניה סבורים כי הם היוו יעד לפגיעה בשל דתם, ורובם מודאגים מהיותם קורבן של התקפה אנטישמית, כך עולה ממחקר חדש.

 

26% מהסטודנטים היהודים באוניברסיטאות אמרו בסקר שנערך על ידי איגוד הסטודנטים הלאומי, כי הם "מודאגים למדי" או "מודאגים מאוד" מסבל פיזי, נזק לרכוש, התעללות מילולית או גניבה שעשויים לקרות להם בשל היותם יהודים.

 

פרסום ממצאי המחקר ביום שני בוצע בשעה שמספר האירועים האנטישמיים שדווחו במוסדות החינוך הבריטיים כמעט הוכפל לעומת השנה שעברה, מ-21 ל-41. כמו כן, הסטודנטים היהודים ממשיכים להביע דאגה בנוגע לאנטישמיות בתוך האיחוד הלאומי של הסטודנטים או ה- NUS.

 

פחות ממחצית, או 49%, מהסטודנטים היהודים שהגיבו לסקר אמרו שהם מרגישים בנוח להשתתף באירועים של NUS, ואילו שני שלישים חשבו שהאיחוד לא יגיב כראוי לטענות על אנטישמיות.

 

485 סטודנטים הגיבו לסקר שנערך בין החודשים נובמבר לפברואר על ידי צוות המחקר של NUS בשיתוף עם אגודת הסטודנטים היהודים.

 

עוד עולה מהסקר כי 45% מהתלמידים היהודים אמרו שהם לא הרגישו בנוח להביע את דעתם על הסכסוך הישראלי-פלסטיני. כמו כן, נמצאו ראיות אנקדוטיות לכך שסטודנטים הרגישו שנגרם להם עוול על ידי מרצים שהעלו הערות אנטישמיות.

 

כמעט שני שלישים מהסטודנטים היהודים סיפרו כי נתקלו בבעיות בנוגע לשיעורים ולבחינות שנקבעו בחגים יהודיים חשובים, וכמעט מחציתם דיווחו על קשיים במציאת מזון כשר בקמפוסים.