צרפת / 15-03-2017

אלאן סורל נדון לשלושה חודשי מאסר בעקבות ציור מכחיש שואה

מקור: lefigaro


בית המשפט הפלילי בפריז גזר על המסאי, אלאן סורל, ביום שלישי ה-14 במרץ, שלושה חודשי מאסר בפועל על תוכחות פשע נגד האנושות ופגיעה גזענית. זוהי הפעם הראשונה שהאיש, שאומנם רגיל לתקפות משפטיות, נדון למאסר.

 

הליגה נגד גזענות ואנטישמיות  (Licra) ואיחוד הסטודנטים היהודים בצרפת (UEJF ), הגישו תלונה לאחר שפורסם באתר "שיווין ופיוס", ציור הנושא את הכותרת " חוצפה הבדו". הקריקטורה באה לעקוף את עמוד השער של העיתון "צ'רלי הבדו" שהתפרסם יום למחרת הפיגועים של ה-22 במרץ בברוסל, תחת הכותרת "אבא איפה אתה?", ששונתה  לכבוד האירוע ל-"שואה איפה את?"

 

לדעת מערכת המשפט, הציור וציונו "היסטוריונים אבודים" "פירושם, שיהיה זה לגיטימי לשאול את עצמנו על קיומה של השואה" ועוד "משקף ונותן להבין לקורא שהרעיון של השואה אינו מציאות בלתי ניתנת לויכוח אלא יצירה דימיונית".

 

זו הפעם הראשונה שאלאן סורל נדון למאסר בפועל", מברך הארגון UEJF שממתין כעת "שמערכת המשפט תצווה לסגירת האתר "שיוויון ופיוס", האיבר לתעמולה אנטישמית, מכחיש שואה והומופובי של אלאין סורל, כשהוא אחד מאתרי האינטרנט הנצפה ביותר בצרפת".

 

באותו יום, נדון אלאן סורל לקנס פלילי של 2,000 יורו ע"י בית המשפט הפלילי במרסיי, על השמצת בלוגר המוכר בכינוי "החופשי בדעותיו". "לא שומעים יותר את רופא השיניים השמן, הוא כבר לא קורא לג'האד  האנטי-גאלי. האומנם, היה זה כיוונו במשך מספר חודשים", כך כתב הפולמוסן בדף הפייסבוק שלו.

 

"הרשעתו של אלאן סורל מצטרפת לרשימה ארוכה של הרשעות", מצהירה המשלחת בינמשרדית למאבק בגזענות ובאנטישמיות ובשינאה אנטי-להט"ב (DILCRAH). הוא כבר הורשעה ביוני 2016 לשישה חודשי מאסר על תנאי על "התנצלות לפשעי מלחמה ונגד האנושות", אמירות המכוונות אל בני הזוג קלרספלד. "זה מה שקורא כשלא מסיימים את העבודה!", כך כתב בפייסבוק בתגובה למאמר המודיע על עיטור כבוד לזוג קלרספלד.