ארצות הברית / 13-03-2017

סקר: עלייה בשנאה בארה"ב, אנטישמיות מהווה מקור גובר לדאגה

מקור: poll.qu.edu


מרבית המצביעים אמרו ששנאה ודעות קדומות נמצאות במגמת עלייה מאז בחירתו של הנשיא Donald Trump. סקר חדש של אוניברסיטת Quinnipiac גם גילה כי קיימת עלייה במספר האמריקנים המודאגים מהאנטישמיות.

 

בסקר שנערך ברחבי ארה"ב השתתפו 1,323 מצביעים מתוכם אמרו 63% כי שנאה ודעות קדומות גברו בארה"ב מאז בחירתו של Trump לנשיאות. 32% אמרו כי לא היה כל שינוי ו-2% מסרו כי שנאה ודעות קדומות פחתו בתקופה הזו. קיים פער גדול ביחס שבין דמוקרטים ורפובליקנים בתשובה לשאלה זו, כאשר 84% מהדמוקרטים אומרים כי שנאה נמצאת במגמת עלייה, וזו בהשוואה ל-62% מהמצביעים העצמאים ול-42% מהרפובליקנים.

 

מקרים של וונדליזם שאירעו לאחרונה וכן איומי פצצה נגד מרכזי קהילה ומוסדות יהודיים גרמו לדאגה בקרב מצביעים בכל הקשור לעלייה באנטישמיות. 35% מהמצביעים אמרו שדעות קדומות גגד היהודים מהוות בעיה "חמורה ביותר" בארה"ב. 35% אמרו שמדובר בבעיה "לא כל כך חמורה" ו-10% אמרו שלא מדובר בבעיה חמורה כלל. המספרים הללו השתנו באופן משמעותי תוך חודש אחד בלבד. בסקר מיום ה-8 בפברואר, רק 13% מהאמריקנים ראו באנטישמיות בעיה "רצינית ביותר" בארה"ב, בעוד ש-29% השיבו שזו "כלל לא" בעיה רצינית.

 

הנשיא Trump זכה לביקורות מעורבות לתגובתו לאיומים נגד הקהילה היהודית. שלושים ושבעה אחוזים מהמצביעים אמרו שהם תמכו בדרך שבה התמודד הנשיא עם התקריות, בשעה ש-38% הביעו את הסתייגותם מכך. מספר גדול יחסית של משיבים, כ-25%, מסרו כי לא הייתה להם כל דעה בנושא או סירבו לענות על השאלה.

 

טעות הדגימה המרבית עבור סקר זה היא פלוס מינוס 2.7 נקודות.