ארצות הברית / 02-03-2017

הוכפלו מספר התקריות האנטישמיות בניו יורק

מקור: nbcnewyork


לפחות 100 מרכזי קהילה יהודיים קיבלו איומים עד כה, לרבות מבנים ב-Westchester וב-Staten Island.

 

העיר ניו יורק חווה עלייה דרמטית בפשעי שנאה, כך אומרים בכירים בשירות אכיפת החוק של העיר

 

פשעי שנאה על רקע אנטישמי זינקו בכ-94 אחוזים מאז פברואר האחרון והעלו את המספרים של פשעי שנאה ברחבי העיר, כך מסר ראש לשכת הבילוש של משטרת ניו יורק (NYPD, Robert Boyce), במסיבת עיתונאים ביום רביעי. הוא מאמין שמדובר בחלק מדפוס ארצי של התופעה.

 

מחלקת המשטרה קיבלה כמה איומים אנטישמיים "מטרידים ביותר" והיא "מתמקדת" בבדיקת כל איום תוך שהיא לוקחת את הצעדים המתאימים כנדרש, כך אמר ראש העיר Bill de Blasio. הוא הוסיף ש"האווירה של שנאה" נתנה רוח גבית לפעולות נרחבות יותר של אפליה.

 

"לא נקבל אנטישמיות במדינה הזו, אבל המתרחש ברקע מדאיג אותנו" הוא אמר. "אווירה של שנאה נוצרה בחודשים האחרונים באמריקה, אנו מוכרחים לעצור את זה."

 

כדי להילחם בעלייה בפשעי שנאה, הוגברה נוכחות המשטרה בכל המרכזים ובבתי הכנסת, אמר ראש מחלקת המשטרה Carlos Gomez. בתקופת פסח תוגבר האבטחה כצעד זהירות נוסף.

 

גל של איומי פצצות שכוונו למרכזי הקהילה היהודיים הותירו אלפים בפאניקה מאז תחילת 2017. איומים בטלפון שהתקבלו ע"י מרכזי קהילה (JCCs) בלפחות חמש מדינות, לרבות New Jersey, הובילו לפינויי חירום ב-9 בינואר.

 

לפחות 20 מרכזים ובתי ספר יומיים מצאו עצמם על הכוונת בסדרת איומים חדשה, כף מסר איגוד מרכזי הקהילה היהודיים לחדשות NBC ביום שני. בין אלו שקיבלו איומים היו מבני הקהילה ב-Pennsylvania ובאזור העיר New York כמו Plainview, שם נאלצו 400 אנשים, לרבות 200 תלמידי גני ילדים, לעזוב את הבניין, כך מסרה המשטרה.