בריטניה / 23-02-2017

דו"ח חדש חושף כי יש אנטישמיות בין הפעילים של הקמפיין למען סולידאריות עם פלסטין

מקור: david-collier.com


דו"ח חדש על הארגון טוען כי תריסר תומכים מובילים של הקמפיין למען סולידאריות עם פלסטין פתחו בפעילות אנטישמיות באינטרנט.

 

הדו"ח בן 79 עמודים שפורסם ביום רביעי לאחר שנתיים של איסוף חומרים על ידי דוד קוליר (David Collier), בלוגר ופעיל יהודי, מגלה כי הלך רוח אנטישמי נושב בין הפעילים הבכירים של הארגון.

 

קוליר השתתף באירועים מקומיים של הארגון ואומר כי הוא גילה מאות חיבורים בין חברים בכירים בארגון ואנטישמים.

 

שנאה כלפי היהודים "הייתה שם תמיד", הוא אומר. בין הדוגמאות קוליר מציין מקרים של הכחשת שואה, טענות על קונספירציה יהודית עולמית וכן טענות כי המוסד ביצע את מתקפות הטרור ב- 7 ביולי בלונדון.

 

קוליר, אקטיביסט בריטי שחי בישראל במשך 19 שנה, אסף את ההוכחות באופן עצמאי והוא אומר שהמחקר מראה כי "שנאת היהודים הוא הדלק שמפעיל את מנועי ארגון PSC".

 

PSC הוא הארגון הפרו פלסטיני הגדול ביותר ו- Hugh Lanning הוא היושב ראש שלו. Lanning הוא מועמד לשעבר של מפלגת הלייבור ומנהל איגוד היצואנים. בין החברים בארגון ניתן למצוא את Ilan Pappe, הקולנוען Ken Loach, הברונית Tonge ומנהיג הלייבור, ג'רמי קורבין. אין אזכור בדו"ח כי אנשים אלה היו מעורבים באופן אישי בפעילות אנטישמיות.

 

יש כתריסר סניפים פעילים של PSC  ברחבי המדינה עם פעילים מקומיים שמארגנים הרצאות, גיוס כספים ואשר מעודדים חברות וארגונים לאמץ חרם על מוצרים ישראלים.

 

הדו"ח של קוליר מביא מאות דוגמאות של תומכי PSC המעורבים בפעילות אנטישמית. הוא אמר כי החברים "לרוב חוצים את הקו בין ביקורת לגיטימית כלפי ישראל והאשמות שניתן לזהות כאנטישמיות קלאסית".

 

באחד הסניפים הוא מצא תומכי PSC שאמרו כי ישראל קוצרת איברים של פלסטינים וכן שהמוסד ביצע את הפיגועים בפריז. אחד הפעילים פרסם לינק לוידיאו בו נאמר כי "השואה היא השקר הגדול ביותר אי פעם".

 

ברשתות החברתיות ניתן למצוא אלפי מאמרים של תומכים פרו פלסטינים בו מופיעות הטענות כי היהודים אחראים על מתקפות טרור בעולם כולו ועל כך שיהודים מעודדים פדופיליה.