ארצות הברית / 17-02-2017

משטרת ניו יורק: מספר פשעי השנאה עלו בשנת 2017 ובראשם תקריות אנטישמיות

מקור: politico


56 פשעי שנאה דווחו בניו יורק עד ליום ראשון, 12 בפברואר, לעומת 31 מקרים בלבד בתקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מנתונים שפורסמו היום על ידי משטרת ניו יורק.

 

הגידול מאופיין על ידי עלייה בפשעים אנטישמים, אשר קפצו מ -13 ל 28. אין קטגוריה אחרת של פשעי שנאה בשיעור דו-ספרתי.

 

העלייה היא תוצאה של מגמה לאומית שהחלה בשנה שעברה ושבה פעילים והמשטרה מדווחים על פשעי שנאה. בתחילת חודש נובמבר, פקידי משטרת העיר ניו יורק דיווחו על 314 פשעי שנאה לאותה תקופה בשנה, לעומת 309 שדווחו במהלך כל שנת 2015. (בתקרית אחת, קצינת משטרת ניו יורק, ילידת ברוקלין ומוסלמית שלא הייתה בפעילות באותה שעה הותקפה יחד עם בנה).

 

ראש עיריית ניו יורק Bill de Blasio אמר כי העלייה קשורה לרטוריקה במהלך הקמפיין של דונלד טראמפ. גורמים במשטרה, אשר בדרך כלל נמנעים מלהתערב בויכוחים פוליטיים, אמרו כי יש גאות ושפל בפשעי השנאה וכי הם קשורים לאירועים לאומיים ובינלאומיים - אם כי הם לא קשרו אותם להערה  מסוימת מצד דמות ציבוריות כלשהיא.

 

בשבוע שעבר Bill De Blasio ופקידי המשטרה חשפו נתונים לפיהם מספרם של הפשעים הכלליים המשיכו לרדת בחודש הראשון של 2017. באירוע של משטרת ניו יורק אמר ראש מחלק בילוש Robert Boyce על העלייה בפשעי שנאה. הוא אמר לכתבים "כיום המספרים ירדו."

 

חלק מהמבקרים מטילים ספק בתוויות המקומיות של פשעי שנאה ומעדיפים את הנתונים השנתיים שפורסמו על ידי הבולשת הפדראלית, היות והם משתמשים בהגדרה אחת לכל פשעי השנאה המתרחשים במחוזות המשטרה השונים ברחבי המדינה.